maj 2019

 

W maju tego roku w Poznaniu odbyła się kolejna konferencja poświęcona szeroko rozumianej terapii podciśnieniowej. Przewodniczył jej prof. dr hab. Tomasz Banasiewicz, dr n. med. Bartosz Mańkowski oraz dr n. med. Maciej Zieliński. Firma Aspironix Polska w tym roku miała zaszczyt być złotym sponsorem konferencji. Tego roku Komitet Naukowy postawił na aspekty praktyczne. Skupił się na warsztatach kompleksowych z symulacją rzeczywistych problemów i próbie znalezienia ich rozwiązań. Uczestnicy wspólnie rozmawiali o problemach, ograniczeniach i pomysłach. Jak praktyka to i warsztaty.

Jednym z trzech ciekawszych warsztatów zorganizowanych przez naszą firmę, był warsztat prowadzony na fantomach przez J. Chmieleckiego, K. Szmyta, A. Bobkiewicza  z „ Podstaw terapii podciśnieniowej” . Przedstawiono na nim ogólne wskazania do terapii podciśnieniowej, zalety terapii, trendy w leczeniu ran przewlekłych i ostrych przy użyciu NPWT i opatrunków specjalistycznych. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć w jaki sposób aktualnie można zaopatrywać  pacjentów z rana przewlekłą a zainteresowani mogli sami praktycznie założyć opatrunki.

Drugi warsztat z tematyki „ otwarty brzuch” prowadzony przez  T. Banasiewicza J. Cwalińskiego przeprowadzony był przy użyciu naszego opatrunku do zamykania powłok brzusznych ABTHERA. Prowadzący podkreślali, że wybrana metoda czasowego zamknięcia powłok brzusznych może istotnie wpłynąć na wynik leczenia chorego.

Ostatnie warsztaty z tematyki  „Skuteczne leczenie do końca” prowadzone przez M. Zielińskiego , W. Ledwosińskiego cieszyły się dużym powodzeniem, gdyż był tu zaprezentowany przeszczep epidermalny przy użyciu naszego urządzenia CelluTome.