Marzec 2018

 

W marcu tego roku w Poznaniu odbyła się kolejna konferencja poświęcona terapii podciśnieniowej, której przewodniczył prof. dr hab. Tomasz Banasiewicz. Firma Aspironix Polska była głównym Platynowym Sponsorem. W tym roku organizatorzy nastawili się na interaktywność i praktyczność. Dzięki temu uczestnicy mogli wzajemnie dzielić się swoimi doświadczeniami podczas wielu warsztatów prowadzonych przez specjalistów.

Jednym z ciekawszych warsztatów zorganizowanych przez naszą firmę które cieszyły się ogromnym powodzeniem był prowadzony przez prof. Banasiewicza warsztat na fantomach z zastosowania terapii podciśnieniowej wraz z możliwością płukania VAC ULTA THERAPY. Profesor tłumaczył sensowność zastosowania terapii VERAFLO jak i również nowych opatrunków VERAFLO CLEANSE, podczas gdy zainteresowani mogli sami praktycznie założyć opatrunki.

Równie istotnym, interaktywnym warsztatem prowadzonym na tuszach zwierzęcych był warsztatach CELLUTOME w którym praktycznie zastosowano pobieranie punktowego naskórka przy użyciu urządzenia podciśnieniowego CELLUTOME wraz z matrycą. W warsztatach uczestniczyło wielu specjalistów, którzy byli pod wrażeniem procedury przeszczepu. Szczególnie, iż przeszczep pobrano w warunkach ambulatoryjnych a nie sali operacyjnej, co znacznie obniża koszty procedury. Dr. Maciej Zieliński wraz z prof. Tomaszem Banasiewiczem przeprowadzili ponadto dwa inne warsztaty z podciśnieniowego leczenia ran VAC THERAPY dla dużej grupy uczestników konferencji.